Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Forum www.tunezja.fora.pl Strona Główna

wycieczki fakultatywne-te najciekawsze :)

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum www.tunezja.fora.pl Strona Główna -> Wycieczki fakultatywne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
zonatunezyjczyka
początkującyDołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:31, 17 Kwi 2011 Temat postu: wycieczki fakultatywne-te najciekawsze :)

Spędzając urlop w hotelu wykorzystaj możliwości poznania kraju, kultury i zabytków dzięki wyjazdom na wycieczki fakultatywne.
Djerba
Podczas tej półdniowej wycieczki dookoła Djerby możemy zobaczyć wszystko to, co najciekawsze na wyspie. Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania tzw. drogi rzymskiej. Trakt ten, już od czasów starożytnych łączył wyspę z lądem.

Kolejnym etapem wycieczki jest miejscowość Guellala. Wyspa Djerba była zawsze znana z wyrobów ceramicznych, a miejscowość Guellala zawsze słynęła z ich produkcji. W programie wycieczki znajduje się wizyta w jednym z takich zakładów ceramicznych oraz w muzeum tradycji muzułmańskiej.

Hom Souk to z kolei stolica Djerby, która stanowi kolejne zwiedzane przez uczestników tej wycieczki miejsce. Tutaj z kolei będzie można zobaczyć tradycyjną tkalnie dywanów oraz zrobić zakupy.

Cena orientacyjna: 15 EUR
Czas trwania: 1/2 dnia
Wycieczka organizowana z regionu Djerba
Sahara
Dwudniowa wycieczka na Saharę rozpoczyna się od wyjazdu autokarem we wczesnych godzinach rannych. Pierwszym punktem zwiedzania jest miasto El Jem. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturalnego UNESCO koloseum (Amfiteatr Rzymski) było trzecią, co do wielkości budowlą tego typu w rzymskim imperium. Rozmiary amfiteatru są imponujące: 138 m długości, 114 m szerokości, z trzema rzędami siedzeń, sięgających na wysokość 30 m. Budowla mogła pomieścić 30 tys. osób, czyli więcej niż liczba mieszkańców miasta. Budowlę wzniesiono prawdopodobnie w latach 230-238 n.e. za czasów Gordiana.

Po zwiedzeniu amfiteatru planowana jest wizyta w Sfax, mieście słynącym ze swoich gajów oliwnych oraz w oazie morskiej - Gabes .

Kolejnym punktem wycieczki będzie Matmata. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w całej Tunezji. Jego główną atrakcją, są znajdujące się tutaj, udostępnione turystom, jaskinie Troglodytów. Okolice charakteryzuje księżycowy krajobraz, który urzekł także Georga Lucasa, który nakręcił tutaj niektóre sceny "Gwiezdnych wojen".

W Matmacie planowany jest lunch, po którym następuje transfer do "Wrót Sahary", jak wdzięcznie nazywane jest Duez. Tutaj planowany jest nocleg w hotelu.

Drugi dzień wycieczki rozpoczyna się od odwiedzenia Chott El Jerid, które uznawane jest za największe słone jezioro Afryki (5 tys km2). Przez większą część roku zbiornik jest suchy, wtedy jego dno jest popękane i błyszczy w słońcu. Po przerwie na fotografowanie następuje przejazd w góry Atlasu Saharyjskiego. Tutaj, dla chętnych, możliwa jest przejażdżka jeepami. Tego dnia obiad planowany jest w miejscowości Metlaoui.

Ostatnim etapem wycieczki jest Kairuoan - będący jednym z siedmiu świętych miast Islamu. Największymi zabytkami miasta są: Wielki Meczet oraz Medyna. Wieczorem, po zwiedzeniu miasta, planowany jest powrót do hotelu.

Cena orientacyjna: 85 EUR
Czas trwania: 2 dni
Wycieczka organizowana z regionów Nabeul, Hammamet, Sousse, Monastir, Mahdia, Tunis
Tunis-Kartagina-Sidi Bou Said

Wycieczka ta rozpoczyna się w godzinach rannych (po śniadaniu) od przejazdu do stolicy Tunezji - Tunisu. Tutaj zwiedzane jest Stare Miasto, którego najokazalszą budowlą jest Wielki Meczet. Nieopodal niego znajduje się Medressa - islamska szkoła wyższa. Oprócz Starego miasta odwiedza się także Muzeum Bardo - uważane jest za jedno z najlepszych muzeów w Afryce. Słynie ono z bogatej kolekcja eksponatów sztuki starożytnej, a jego zbiory mozaik rzymskich należą do najlepszych na świecie.

Po spożyciu obiadu w restauracji planowane jest zwiedzanie Kartaginy, stanowiące przedmieścia stolicy Tunezji. Ruiny miasta unickiego, teatr oraz słynne termy Antoniusza to główne atrakcje tego miejsca.

Ostatnim punktem wycieczki jest odwiedzenie mauretańskiej wioski Sidi Bou Said. Miasteczko jest urokliwe, położone nad urwistym wybrzeżem, z pięknym widokiem na zatokę.

Cena orientacyjna: 70 TND
Czas trwania: 1 dzień
Wycieczka organizowana z regionów Nabeul, Hammamet, Sousse, Monastir, Mahdia, Tunis

BUS SAHARA SAFARI (2 dni)
Dzień 1:
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do El-Dżem i zwiedzanie tamtejszego amfiteatru rzymskiego z przełomu II i III wieku. Jest to trzeci pod względem wielkości rzymski amfiteatr na świecie. Następnie wizyta w niepowtarzalnej Matmacie, dawnej siedzibie Berberów, pierwotnych mieszkańców tamtejszych terenów. Na miejscu będzie można zobaczyć wydrążone w skale domy w skalnym miasteczku, odgrywającym rodzinne strony Luke'a Skywalkera w filmie "Gwiezdne Wojny". Następnie przejazd przez pustynię do hotelu, kolacja i nocleg. W dodatkowo płatnym programie wieczornym jest propozycja wyprawy na pustynię na grzbiecie wielbłąda.
Dzień 2:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku północnym przez największe w Tunezji wyschnięte słone jezioro zwane Szott el-Dżerid. Specyficzne warunki atmosferyczne i geologiczne tworzą tutaj barwne miraże. Następnie postój w górskiej oazie, aby odpocząć w cieniu palm i pospacerować pośród bujnej roślinności. Zwiedzanie Chebiki i Tamarzy. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, możliwość przejażdżki bryczką. Na koniec wizyta w Kairuanie, czwartym świętym mieście islamu. Pod Wielkim Meczetem czas wolny na zdjęcia i spacer wąskimi uliczkami starego miasta. Powrót do hotelu.

Orientacyjna cena: osoba dorosła ok. 380 zł, dziecko ok. 190 zł

DOUGGA
Jest to znakomita wycieczka dla osób chcących poznać najciekawsze fragmenty z historii Tunezji i zobaczyć wiele dobrze zachowanych zabytków z czasów rzymskich. Wczesnym rankiem wyjazd w kierunku Zaghwanu, do Świątyni Wód, czyli Nimfeum. Budowa tego gigantycznego obiektu zajęła aż 40 lat. Następnie przejazd do Thuburbo Majus. W mieście zobaczyć będzie można antyczne forum, łuki triumfalne, łaźnie i świątynie, ale także domy, które pozwalają odtworzyć życie różnych klas społecznych i grup etnicznych w dawnym Maghrebie. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w miejscowości Dougga, na najlepiej zachowanym w Afryce Północnej stanowisku archeologicznym z czasów rzymskich. Stąd pochodzi olbrzymi posąg Jupitera, którego ocalałe fragmenty można obecnie oglądać w Muzeum Bardo.

Orientacyjna cena: osoba dorosła ok. 160 zł, dziecko ok. 80 zł

EL KANTAOUI
Malowniczy i urzekający port jachtowy, z którego można wybrać się na rejs pirackim statkiem, lub też w którym można spędzić cały dzień siedząc w kawiarenkach i racząc się tunezyjskimi specjałami. O uroku miejscowości stanowią tradycyjna, muzułmańska architektura i jachty zawijające tu z całego świata. Misateczko uznawane jest za najpiękniejszy port jachtowy w całym basenie Morza Śródziemnego. Ponadto tym jest to nowoczesna miejscowość wypoczynkowa, w której znajdują się połyskujące w słońcu białe hotele i wspaniałe pola golfowe.

Orientacyjna cena: osoba dorosła ok. 40 zł, dziecko ok. 20 zł

EL-DŻEM - MONASTIR
Wyjazd z hotelu w godzinach porannych. Na początek wycieczki zaplanowany jest przejazd do miasta El Jem, w którym nie lada atrakcją jest starożytny amfiteatr, jeden z największych w całym Imperium Rzymskim. Następnie trasa prowadzi do Monastiru, gdzie przewidziane jest zwiedzanie mauzoleum Habiba Burgiby, pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji. Monastir był jego miastem rodzinnym dlatego Tunezyjczycy wznieśli tutaj wspaniałe mauzoleum stylizowane na meczet, aby dać wyraz swej pamięci i wdzięczności wybitnemu mężowi stanu. Innym miejscem godnym odwiedzenia jest malowniczo położony port. Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki będzie miał czas wolny w centrum Monastiru. Warto zwiedzić medinę z tradycyjnymi targowiskami oraz średniowieczną kazbę, obok której znajduje się urokliwa plaża. Powrót do hoteli przewidziany jest w godzinach popołudniowych.

Orientacyjna cena: osoba dorosła ok. 80 zł, dziecko ok. 40 zł

KAIROUAN - EL-DŻEM - MAHDIA - MONASTIR
Wyjazd z hotelu w godzinach porannych. Po przybyciu do Kairouan przewidziane jest zwiedzanie Wielkiego Meczetu, mauzoleum oraz basenów Aghlabidów - najpotężniejszej dynastii w Tunezji. Po zwiedzaniu spacer najstarszą częścią miasta. Następnie lunch i przejazd do El Jem. Zwiedzanie miasta z starożytnym amfiteatrem, jednym z największych na terenie dawnego Cesarstwa Rzymskiego. Następnie przejazd do Mahdi i czas wolny na spacer po medynie. Na koniec przejazd do Monastiru, gdzie zaplanowane jest zwiedzanie portu, mauzoleum i czas wolny w centrum miasta. Powrót do hoteli w godzinach wieczornych.

Orientacyjna cena: osoba dorosła ok. 140 zł, dziecko ok. 70 zł

KAIRUAN
Jest jednym ze świętych miast islamu, jest on celem pielgrzymek Muzułmanów. Zwiedzanie dziedzińca Wielkiego Meczetu Sidi Ukby oraz Meczetu Fryzjera ze szkołą koraniczną i mauzoleum jego założyciela. Następnie przejazd do basenów Aghlabidów - najpotężniejszej dynastii w Tunezji. Odwiedziny w fabryce dywanów, z produkcji których słynie to miasto. Na koniec czas wolny na zakupy lub spacer wąskimi uliczkami starej części miasta.

Orientacyjna cena: osoba dorosła ok. 80 zł, dziecko ok. 40 zł

TOUR DE VILLE
Podczas wycieczki będzie można zwiedzić trzy najważniejsze miasta Sahelu czyli wybrzeża środkowej części Tunezji. Monastyr usytuowany jest na przylądku około 15 km na południe od Sousse. Miasto to jest powszechnie znane jako miejsce narodzin Habiba Burgiby, otaczanego kultem pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji. Odwiedzając Monastyr koniecznie trzeba zwiedzić pięknie utrzymane, rodzinne mauzoleum Burgiby oraz ribat czyli klasztor obronny z VIII wieku. Z kolei Miasto Sousse jest stolicą Sahelu, jest ono trzecim pod względem wielkości, po Tunisie i Safakisie, miastem Tunezji. Miasto szczyci się pięknymi zabytkami z czasów świetności kultury islamskiej, m.in. Wielkim Meczetem z IX w. oraz ribatem z VIII w. Obszar wokół tych zabytków otoczony jest straganami, gdzie po obowiązkowym targowaniu się, można zakupić tunezyjskie pamiątki. Zaledwie kilka kilometrów na północ od Sousse znajduje się przepiękny Port El Kantaoui. To miejsce, przez wielu określane jest jako najpiękniejsza miejscowość portowa całego basenu Morza Śródziemnego, potrafi zachwycić bujną roślinnością i malowniczą mariną z ekskluzywnymi jachtami i katamaranami. Port uchodzi za ekskluzywne centrum rozrywki i wypoczynku dla najbardziej wymagających turystów.

Orientacyjna cena: osoba dorosła ok. 50 zł, dziecko ok. 30 zł

TUNIS - KARTAGINA - SIDI BOU SAID
Całodniowa wycieczka, w trakcie której będzie można odkryć różne oblicza stolicy Tunezji. Przejazd główną ulicą miasta Avenue Habib Bourgiba prowadzącą na historyczną medynę. Brama Bab el Bahar wprowadza do tego najbogatszego i najlepiej zachowanego, starego miasta. Po wrażeniach związanych z zakupami na medynie, będzie czas na oglądanie imponujących rzymskich mozaik w Muzeum Bardo, dawnym pałacu bejów tureckich. Następnie zwiedzanie ruin starożytnego miasta Kartaginy z najlepiej zachowanym zabytkiem z czasów rzymskich: Termami Antoniusza. Kolejną atrakcją jest wizyta w miasteczku Sidi Bou Said, gdzie zetknąć się będzie można z andaluzyjskim obliczem Tunezji, uwiecznić na zdjęciach przepiękne widoki miasta oraz Zatoki Tuniskiej.

Orientacyjna cena: osoba dorosła ok. 160 zł, dziecko ok. 80 zł


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zonatunezyjczyka
początkującyDołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:32, 17 Kwi 2011 Temat postu: wycieczki fakultatywne-te najciekawsze :)

a najlepiej zwiedzać z miejscowymi ,oni naprawdę pokażą to co w ich kraju najpiękniejsze...........ogromnie polecam jeśli jest możliwość obejrzenia ceremonii ślubu lub wejścia do domu arabskiego na herbatkę z miętą Wesoly

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Emily
Gość


PostWysłany: Śro 17:45, 21 Wrz 2011 Temat postu: FRIGUIA PARK

Chciałam prosic o pomoc w znalezieniu najlepszego środku komunikacji żeby dojechać ze Skanes do Friguia Park. Czym i jak najkorzystniej???? Pozdrawiam
Powrót do góry
Tuna
początkującyDołączył: 23 Sie 2012
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:52, 23 Sie 2012 Temat postu:

Wesoly

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tunizjan
początkującyDołączył: 06 Lis 2013
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 2:15, 11 Lis 2013 Temat postu:

Bardzo przydatne informacje odnośnie wycieczek fakultatywnych i informacji o tym co warto zwiedzić w Tunezji. Sam polecam wyjazdy do Tunisu, a na wakacje najlepsza moim zdaniem jest wyspa Djerba. Ogólnie cała [link widoczny dla zalogowanych] jest wspaniała i warta odwiedzenia Wesoly

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sportsoftx
początkującyDołączył: 29 Paź 2015
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 7:20, 29 Paź 2015 Temat postu:

I'm interested in the issues you presented.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum www.tunezja.fora.pl Strona Główna -> Wycieczki fakultatywne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB (C) 2001, 2005 phpBB Group
Theme TeskoRed created by JR9 for stylerbb.net & Programosy
Regulamin